Jakie powinny być dobre perfumy?

Każdy lubi ładnie pachnieć. Czasami jednak okazuje się, że perfumy, które sobie wybraliśmy, nie są aż takie zachwycające, jak się nam wydawało w pierwszej chwili. Jakie więc powinny być wody perfumowane czy toaletowe, których używamy, byśmy nie doznawali rozczarowań? Zapraszamy do czytania artykułu!

Trwałość kompozycji

Bardzo istotną cechą perfum jest trwałość ich kompozycji zapachowej. Wody toaletowe z natury są mniej trwałe niż wody perfumowane, ponieważ zawierają mniejsze stężenie olejków eterycznych. Okazuje się jednak, że często nie tylko stężenie decyduje o trwałości perfum. Czasami bowiem woda toaletowa jednej firmy utrzymuje się na nas dłużej niż perfumowana innej marki. Trwałość na naszej skórze jest bowiem także sprawą dość indywidualną, tak samo jak rozchodzenie się na niej zapachu. Każdy ma skórę o nieco innych właściwościach, więc na jednej osobie perfum może być wyczuwalny dłużej, a na innej krócej. Osoby z suchą skórą na przykład powinny zadbać o jej nawilżenie, gdyż w przeciwnym wypadku perfumy szybciej z niej „wyparują”.

Łączenie składników

Istotnym elementem jest także umiejętne łączenie składników twórcy perfum. O ile, kupując flakonik kultowych, znanych wszystkim perfum, raczej nie martwimy się o to, że nie będą dopracowane, o tyle, decydując się na produkt niszowy, możemy mieć chwilę zawahania. Niestety, wszystko jednak trzeba sprawdzić na własnej skórze. Jeśli wydaje Ci się, że jakiś produkt ma potencjał, to zamów sobie jego próbkę, na przykład na Pachnidełko.pl. To nie jest duży koszt, a przekonasz się, jak zostały skomponowane wszystkie nuty zapachowe, a nie tylko nuta głowy. Jeśli więc później kupisz cały flakonik, to tylko dlatego, że dokładnie poznałeś kryjący się w nim zapach i bardzo Ci się podoba.

1 Million – propozycja dla panów

Postanowiliśmy zaproponować przy tej okazji coś dla panów. Dobre perfumy to te, które się podobają. Nie muszą być najdroższe z najdroższych, ale przeważnie należy nastawić się, że trochę będą kosztować. Wiemy, że wielu mężczyznom podoba się 1 Million od Paco Rabanne. I słusznie, polecamy tę luksusową kompozycję. To coś, co spodoba się silnym i eleganckim mężczyznom, którzy lubią otaczać się gadżetami. Ten zapach od pierwszej nuty sprawi, że poczujesz się wyjątkowo.

Jak wypada 1 Million w wersji kobiecej?

Według różnych osób 1 Million w wersji dla kobiet wypada nieco gorzej. Nie jest to już zapach tak nowoczesny i nietypowy jak ten męski. Lady Million, bo tak nazywają się perfumy dla pań z tej linii, mogłyby być bardziej przemyślane i oryginalne, gdyż zarzuca się im, że nie wnoszą nic nowego. Cóż, nam ich zapach się podoba. Niemniej jednak, jeśli mielibyśmy polecić dobry perfum, który nas urzekł, to byłby to na przykład zapach Jeana Paula Gaultiera Classique. Jak sama nazwa mówi, to klasyk, ale z odrobiną nowatorstwa. Zarówno woda toaletowa, jak i perfumowana z tej serii, są warte uwagi. Jeśli natomiast szukasz czegoś bardziej tajemniczego i zmysłowego, to polecamy Alien Eau Sublime marki Mugler. Kiedy się nimi spryskasz, poczujesz zapach orientu i drzew. Te perfumy to coś dla kobiet wyjątkowych, które lubią uwodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *