Jakie powinny być perfumy dla mężczyzn z suchą skórą?

Nie wszyscy wiedzą, że rodzaj skóry decyduje o tym, jak długo będą się na niej utrzymywać perfumy. Ma ona wpływ także na intensywność i ekspozycję zapachu. Powinno się więc zwracać uwagę na to, czy ma się skórę suchą, normalną, czy tłustą. Szczególnie ostrożnie powinny dobierać perfumy osoby z suchą cerą. Na co możesz sobie pozwolić, jeśli masz właśnie taki typ?

Skóra sucha – na co musisz uważać?

Osoby, które mają suchą skórę, niestety, nie mogą używać każdych perfum, które im się spodobają. Alkohol, który znajduje się w tych kosmetykach wysusza bowiem i tak już mało nawilżoną skórę. Jeśli do tego użyjesz wody perfumowanej, w której alkohol występuje w stężeniu siedemdziesięciu czy osiemdziesięciu procent, możesz sobie mocno zaszkodzić. Skóra może stać się podrażniona, a poza tym przesuszona będzie się szybciej starzeć. Zawsze przed zakupem nowego flakonu powinieneś więc przeczytać, jaka jest ta zawartość alkoholu w danym produkcie. Taka informacja znajduje się na butelce obok słowa „vol.”. Zwróć na nie szczególną uwagę.

1 million zapachów i mniejsza trwałość

Skóra sucha ma też inną wadę – mniej eksponuje zapachy i sprawia, że są one mniej trwałe. Właściciele skóry tłustej mają przeciwny problem, ponieważ na nich wszystkie perfumy są dużo, dużo bardziej intensywne i muszą być ostrożni, aby nie zostać posądzonym o to, że wylali na siebie pół flakonu. Może więc sucha skóra nie jest taka zła? Oczywiście, że nie! Może się jednak okazać, że perfumy będą szybko traciły na Tobie swoją woń. Noś więc je ze sobą, abyś mógł się dodatkowo skropić, kiedy poczujesz taką potrzebę.

Serie zapachowe to coś dla Ciebie

Poza częstszym stosowaniem ulubionych perfum, pomyśl też o zakupie dodatkowych kosmetyków zapachowych. Do wielu wód perfumowanych i toaletowych sprzedawane są kremy po goleniu, balsamy, dezodoranty czy żele pod prysznic. Dzięki nim nie musisz 1 million razy pryskać się perfumami. Twoja skóra będzie pachniała dodatkowo żelem czy balsamem, które utrzymają się na niej, przy tym dodatkowo ją nawilżając. Takie serie mają na przykład linie: My Land, Acqua di Gio, 1 Million czy Allure Homme. Pamiętaj jednak, aby dokładnie sprawdzić zawartość alkoholu w tych kosmetykach, by sobie nie zaszkodzić.

Ty też możesz pachnieć jak 1 million dolarów

Jeśli zadbasz o to, aby Twoje kosmetyki były dość łagodne dla skóry, tak samo jak inni możesz czuć się jak 1 million dolarów, używając luksusowych zapachów. Zwykle wody toaletowe zawierają alkohol o mniejszym stężeniu, lecz nie jest to regułą. Zawsze czytaj więc informacje na butelkach, ale nie załamuj się, jeśli jeden czy dwa zapachy nie będą dla Ciebie odpowiednie. Wybór perfum obecnie jest tak ogromny, że na pewno znajdziesz coś dla siebie, co będzie pachnieć tak, jak chcesz. Ważne, abyś, nosząc swoje perfumy tak, jak dobrze skrojony garnitur, czuł się wyjątkowo, ale i komfortowo. Cóż to za przyjemność nosić drogie ciuchy, kiedy te uwierają? Tak samo powinieneś podejść do perfum i troszczyć się o to, aby Twoja skóra nie była narażona na podrażnienia. Dzięki temu będziesz mógł czerpać z bogactwa zapachów wszystko, co najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *