Jak wybrać sobie zapach?

Ładny zapach potrafi mocno poprawić nastrój. Jest także świetną wizytówką tego, kto go używa. Dobrze jest więc zastanowić się, nim wyda się dużo pieniędzy na perfumy. Czym kierować się podczas zakupów? Jak podjąć decyzję, widząc 1 million różnych opcji do wyboru? O tym piszemy w naszym artykule.

Jakie aromaty są Ci bliskie?

Najpierw zastanów się, jakie zapachy sprawiają Ci radość. Dla każdej osoby są to inne wonie. Jedni wolą perfumy cięższe i bardziej intensywne. Inni stawiają na delikatność. Poza tym każdemu podobają się inne rodzaje aromatów. To, że Ty lubisz cytrusy, nie znaczy, że każdemu takie perfumy będą odpowiadać. Musisz przemyśleć sobie, czy chcesz kupić coś z drzewnymi akordami czy może nutami kwiatów. To podstawowe kwestie podczas podejmowania wyboru.

1 Million, czyli jak ważny jest flakonik

Udając się do sklepu z perfumami albo przeglądając strony internetowe, nie daj się zwieść flakonom. Oczywiście, te wyjątkowe, zaprojektowane przez znamienitych twórców, przykuwają uwagę. Nie zawsze jednak buteleczka, która wygląda jak dzieło sztuki, będzie dla Ciebie najlepsza. Skup się na tym, co znajduje się w środku flakonu. Jeśli po poznaniu zapachu, jaki ma 1 Million Paco Rabanne nadal będziesz pragnął go mieć, to w porządku. Nie decyduj się jednak na perfumy wyłącznie dlatego, że marzy Ci się postawienie tej sztabki złota na wyróżnionym miejscu w łazience. Chodzi nam o to, że tym, co ostatecznie przekona Cię do zakupu perfum, powinien być ich zapach, natomiast piękna buteleczka może być jedynie dodatkowym atutem.

Poproś o pomoc podczas wyboru

Nie każdy jest specjalistą od perfum i nie ma się czego wstydzić. Poproś o pomoc doradcę, a on podpowie Ci, które buteleczki zawierają zapachy z rodzaju tych, które Ci się podobają. Dzięki temu będziesz wiedział, na których flakonach skupić swoją uwagę. Na początku możesz rozpylić ukryte w nich zapachy na blotterach, czyli służących do tego celu, specjalnych paskach, dostępnych w perfumeriach. Dzięki wypróbowaniu w ten sposób kilku zapachów, można dokonać pierwszej selekcji. Oczywiście, jeśli już ostatecznie będziesz się zastanawiać, czy wybrać dane perfumy, to przed zakupem przetestuj je jeszcze na skórze. Na każdym bowiem zapach nieco inaczej się prezentuje. Musisz sprawdzić, czy 1 Million na Twojej skórze, to rzeczywiście powiew luksusu, czy jednak przydałby Ci się jakiś inny zapach. Nawet najlepsze wonie na jednych prezentują się znakomicie, a na innych mniej. Poza tym ważne są tutaj Twoje osobiste upodobania zapachowe i to, jak korespondują ze sposobem rozwijania się aromatów na Twojej skórze.

Próbki pomogą Ci zaoszczędzić 1 million

Oczywiście, troszkę wyolbrzymiamy, jednak warto kupować próbki przed każdym poważnym wyborem perfum. Można je nabyć na przykład na stronie Pachnidełko. Uchronią Cię one przed podjęciem pochopnej decyzji, której mógłbyś szybko pożałować. Dzięki próbkom perfum poznasz wybrane zapachy dogłębnie. Ponosisz je na skórze cały dzień i naprawdę dowiesz się, czy są one dobre dla Ciebie. Nie ma lepszego sposobu na sprawdzenie czy dane perfumy na pewno Ci pasują. Inna sprawa, że taka odrobina wody perfumowanej czy toaletowej to rzeczywiście mały wydatek. Niektórzy zamawiają sobie próbki także po to, aby mieć nowy zapach na każdą okazję, nie wydając na nie fortuny. To też jest ciekawe podejście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *