Jak wybrać perfumy dla swojego mężczyzny?

Zakup perfum na prezent to dobry pomysł, jeśli łączy Cię z obdarowywaną osobą silna i bliska więź. Zapach bowiem potrafi wyrazić więcej niż 1 million słów. Dzięki flakonikowi perfum możesz powiedzieć swojemu mężczyźnie, jak go widzisz, jakie mocne strony w nim znajdujesz. Uważaj jednak, gdy wybierasz dla niego zapach, aby nie skupiać się tylko na tym, co podoba się Tobie. W końcu to on ma czuć się dobrze otulony nową wonią.

Na czym powinnaś się skupić?

Jeśli dobrze znasz osobę, którą chcesz obdarować, nie powinnaś mieć problemu z określeniem, jaka ona jest. Zastanów się przez chwilę, czy Twój mężczyzna jest typem sportowca, czy może na co dzień nie rozstaje się z garniturem. Dzięki określeniu jego osobowości łatwiej będzie Ci zdecydować, jaki zapach będzie do niego pasował. Przemyśl także kwestię, które rodzaje aromatów mu się podobają. Być może ma już jakieś perfumy, których często używa? Najlepiej pójdź tym tropem i sprawdź, czy przeważają w nich nuty cytrusowe, orientalne, a może szyprowe?

Czy musisz powąchać 1 million zapachów nim wybierzesz?

Jeśli dowiesz się, które rodzaje zapachów odpowiadają Twojemu ukochanemu, nie będziesz musiała spędzać całych dni w perfumerii. Nasze możliwości węchowe i tak są ograniczone. Możesz sprawdzić jedynie trzy do czterech zapachów za jednym razem, bo później już zaczną Ci się one mieszać. Niemożliwe jest więc, żebyś poznała 1 million zapachów przed zakupem produktu dla swojego mężczyzny. Wystarczy, jeśli powąchasz ich jedynie kilka z grupy zapachowej, która odpowiada Twojemu facetowi.

Skonsultuj z kimś zakup

Jeśli nie jesteś pewna, czy dane perfumy spodobają się ważnej dla Ciebie osobie, poproś o radę, na przykład konsultantkę w perfumerii. Możesz od razu zgłosić się do niej z informacją, jakie rodzaje zapachów Cię interesują. Możesz też dopiero na końcu zapytać, które perfumy z wybranych przez Ciebie sama by kupiła. Jeśli chcesz poznać opinię niezależnego sędziego, to możesz zabrać na zakupy przyjaciółkę. W końcu, co dwa nosy to nie jeden!

Nie zapomnij o trzech nutach zapachowych

Ważne jeszcze, abyś zwróciła uwagę na każdą z nut zapachowych wybranych przez siebie perfum. Spryskaj wybranymi zapachami blottery i zabierz do domu, aby móc zobaczyć, jakie aromaty kryją w sobie nuty serca i bazy. Na początku bowiem każdy perfum uwalnia tylko część zapachu, a aby stwierdzić, czy dany produkt spodoba się Twojemu ukochanemu, musisz poznać go w całości. Nuta serca uwalnia się zwykle po około czterdziestu minutach od spryskania ciała, zaś nuta podstawy po kilku godzinach. Poczekaj aż zapach ukaże Ci się w pełnej krasie nim go kupisz!

Odrzuć 1 million i wybierz te jedne perfumy

To wszystko może wydawać się skomplikowane, jednak jeśli przystąpisz do wyboru najlepszych perfum dla partnera krok po kroku, na pewno uda Ci się znaleźć te jedne jedyne. Nieważne, że na półkach czeka na Ciebie 1 million, albo więcej, propozycji. Powinnaś odrzucić większość od razu. Na pewno pomoże Ci w tym doradca, kiedy wyjawisz mu, jaki rodzaj zapachów Cię interesuje. Wtedy już wybór odpowiednich perfum nie będzie taki trudny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *